Przykładowe SMS-y
  • Odwłanie Spotkania: Drodzy Bracia i Siostry. Ze wzgledu na chorobe organisty, proba choru w dniu 7 listopada zastala odwolana. Z Panem Bogiem, ks. proboszcz


  • Prośba o modlitwę: Moi Drodzy, proszę o modlitwę w intencji ministranta Krzysia. Dzis będzie miał zabieg wyciecia migdalkow. Z Panem Bogiem, ks. Leszek

 

  • Przypomnienie o spotkaniu: Drodzy Rodzice, zapraszam na jutrzejsze spotkanie w ramach przygotowan dzieci do I Komunii Sw. Zaczynamy o 16.00. Siostra Lucyna

 

  • Wezwanie do chorego: Szczesc Boze. Prosimy o pilna wizyte ksiedza u chorego, Piaseczno ul. Floriana 39/23 Kowalska Maria, tel. 605 123 xxx

 

  • Zaproszenie na kolędę: Szczesc Boze. Serdecznie zapraszamy Ksiedza na wizyte koledowa. Najchetniej w piatek 8 stycznia po godz. 19.00. A.K. Nowakowie, Piaseczno ul. Kolejowa 24/168, tel. 605 123 xxx


  • Ministranci: Witajcie. Rozchorowalem sie. Dzisiejsze spotkanie ministrantow odwolane. Zapraszam w nastepna sobote o 16.00. Ks Marek


  • Rada parafialna: Szczesc Boze. Ze wzgledu na nagle wezwanie do chorego, spotkanie Rady Parafialnej rozpocznie sie godzine pozniej. Zapraszam do domu parafialnego na godz. 20:30. Ks. Proboszcz.
Newsy

ks.Artur Godnarski o Mobilnej Parafii

Ks.Artur Godnarski (Wspólnota św. Tymoteusza, sekretarz KEP ds NE) wypowiada się na temat Mobilnej Parafii.pl Nowe metody komunikacji SMS pomagają skracać dystans pomiędzy odpowiedzialnymi a wiernymi. Dziękujemy za zaufanie!

SMSy od Franciszka- za darmo na komórkę

obrazek
"SMSy od Franciszka" to krótkie teksty opublikowane przez biskupa Rzymu do nas wszystkich. 25 SMSów, wysyłanych na koszt Mobilnej Parafii może okażą się dla Czytelnika zachętą i wsparciem? Dla nas są inspiracją do odważnego głoszenia Jezusa- Zbawiciela. Jemu dedykujemy ten serwis i Jemu dziękujemy za możliwości jakie nam daje. Wyboru tekstów dokonała p. Katarzyna Piwkowska- Zacharska, za co serdecznie dziękujemy! Zapraszamy do darmowej rejestracji na stronie FRANCISZEK.mProfi.pl

Słowa Św Jana Pawła II na komórkę

obrazek
Myśli, dowcipne słowa i obserwacje św Jana Pawła II dostępne są dla wszystkich za darmo. Aby się zarejestrować należy wysłać SMS o treści TAK.DROGOWSKAZY na 664 400 100. Jednorazowy koszt zwykłego SMSa. Projekt powstał dzięki współpracy z Duchowy.pl (Fundacja "Być Bardziej").

"Bardzo się cieszymy, że w krótkim czasie mogliśmy zrealizować serwis na skalę ogólnokrajową. Było to możliwie dzięki profesjonalnemu przygotowaniu treści przez ks.Andrzeja Sikorskiego i możliwościom technicznym jakie daje nam nasza nowa platforma Mprofi.pl Wszystkie usługi w ramach Mobilna Parafia.pl realizowane są na tej nowoczesnej platformie"- powiedział Piotr Herman, dyrektor zarządzający w firmie MATERNA- właściciela MobilnaParafia.pl i Mprofi.pl

Do tej pory ukazały się następujące darmowe kursy na komórkę: Ewangelia Jana, Dzieje Apostolskie, Kropla Wieczności.

W opracowaniu mamy Nawrócenie Portfela, dalsze odcinki Kropli Wieczności i … Drogowskazy pp Franciszka!

Do tej pory wiemy, że napisali o nas:
Tygodnik Niedziela, Radio Watykańskie, Portal Opoka.pl oraz Deon.pl Dziękujemy!

ks.Dariusz Gas o SMSach w parafii

Ks. Dariusz Gas (proboszcz w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie, jednej z największych w stolicy) dzieli się swoimi doświadczeniami z wykorzystania usług MobilnejParafii.pl w swojej posłudze. Dziękujemy za zaufanie!

Kurs Jan

Zapraszamy do obejrzenia 2 minutowego materiału o naszym pierwszym, darmowym kursie "Ewangelia wg Św Jana"

Kurs Dzieje Apostolskie

obrazek
Za każdym razem chcemy Wam służyć coraz to lepszą jakością naszych serwisów i użyteczną treścią. Do pomocy w tym kursie przyszli nam duszpasterze- ksiądz dr ks. dr Grzegorz Babiarz Prefekt w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie, pastor Paweł Sochacki
Rektor Krakowskiego Seminarium Biblijnego oraz Robert Boryczka Dziekan Szkoły Misyjnej im. Pawła Apostoła. Z tymi osobami uczestnicy mogą się kontaktować zadając pytania czy prosząc o komentarz. Cykl składa się z 12 lekcji- do wielu z nich przygotowaliśmy dodatkowe materiały-artykuły. Jak zwykle będą też nagrody!

Aby wziąć udział należy podać numer komórki, na którą dostarczać będziemy lekcje. Do tego służy formularz: https://www.mprofi.pl/rejestracja/mp/DZIEJE/

Można też wysłać SMS o treści TAK.DZIEJE na numer 664 400 100. Zapraszamy do udziału!

Kropla Wieczności na komórkę

obrazek
Materiał powstał na bazie audycji radiowych przygotowanych przez Fundację Głos Ewangelii. Krople Wieczności znane są z wielu stacji radiowych, takich jak Radio Niepokalanów, Radio Rodzina i wielu, wielu innych. Udało nam się przenieść ich zawartość do formatu komórki- aby każdy z nas mógł mieć ją "pod ręką". Z kilkuset tytułów udostępniliśmy min. "Nie poddawaj się", "Świnia w błocie", "Syndrom Brzydkiego Kaczątka". Oczywiście nie zdradzamy wszystkiego. Wystarczy zapisać się wysyłając SMS na numer 664 400 100 o treści TAK.KROPLA Strona serwisu wraz z regulaminem kropla.mprofi.pl Całość usługi zrealizowaliśmy na naszej najnowszej platformie Mprofi.pl Czekamy na Wasze opinie pod adresem mobilnaparafia@materna.com.pl Pozdrawiamy serdecznie… kompletnie przemoczeni.Zespół.

Podsumowanie kursu Mobilnego "Jan"

obrazek
W kursie organizowanym przez MobilnaParafia.pl wzięło udział ponad 500 osób! Bardzo nas cieszy zainteresowania taką formą ewangelizacji i poznawania Słowa Bożego. Dla osób, które wypełniły ankiety i udzieliły prawidłowe odpowiedzi w konkursie wysłaliśmy nagrody- książki i płyty ufundowane przez Oficynę Wydawniczą Vocatio i Wydawnictwo Kościuszko. Główną nagrodą była pozycja "Nowy Testament dla moderatorów"- zawiera nie tylko przekład Biblii ale noty historyczne, wskzania miejsc paralelnych i pytania, które ułatwiają prowadzenie spotkań. Dziękujemy Vocatio!

Jednocześnie chcielibyśmy podzielić się z Wami kilkoma opiniami uczestników kursu:
"to był bardzo dobry format na taki kurs, trafiona forma bo o kazdej porze i nawet w drodze moglam skorzystać!"

"Kurs zmobilizował mnie do praktykowania lectio divina. Na nowo zrodził pragnienie, głód Słowa Dziękuję i pozdrawiam."

"warto było gdyż mogłam bardziej systematycznie brać do ręki Biblię"

"Kurs był bardzo ciekawy i nauczył mnie innego spojrzenia na Biblię. Nigdy w ten sposób nie spstrzegałem słów Boga skierowanych do mnie. Od teraz czytając Ewangelię czy słuchając jej w kościele zadaję sobie wiele pytań i odnajduję siebie w kontekście - Słów. Bardzo dziękuję za naukę, która na pewno przyda mi się w dalszym życiu i pozwoli coraz bardziej ubogacać rozwój duchowy."

"Dużą radością napełnia mnie że mogę poznawać Słowo Boże w moim Kościele werset po wersecie. Więcej takich inicjatyw. Z Bogiem.
"

Już teraz zapewniamy, że pracujemy nad kolejnymi tematami kursów. Zaglądajcie na naszą stronę i profil https://www.facebook.com/MobilnaParafia

ON - Odwaga, Odpowiedzialność, Męstwo

obrazek


W dniu wczorajszym w warszawskim klubie Hybrydy można było usłyszeć wyjątkowe dźwięki. Wszystko za sprawą koncertu ON będącego początkiem cyklu spotkań tylko dla mężczyzn, i to nie byle jakich! Mężczyzn, których charakteryzuje odwaga, odpowiedzialność i męstwo.

Dlaczego ON? Skąd pomysł na taką nazwę?

ON - Jezus, Syn Boży, który stał się człowiekiem, mężczyzną, jednym z nas, dla naszego zbawienia.
ON - każdy z nas, mężczyzna poszukujący swego miejsca na ziemi, syn, mąż, ojciec, szef, pracownik.
ON - cykl wydarzeń ukazujących piękno męskiej egzystencji, odpowiedzialność, odwaga, męstwo.

Na scenie wystąpili Arkadio, La Pallotina, Mate.O oraz New Life’m, a wśród gości pojawił się także m.in. Darek Kowalski i Radosław Pazura.

Mobilna Parafia miała zaszczyt być partnerem koncertu. Za pomocą naszego serwisu można dołączyć do grona osób, które otrzymywać będą od organizatora informacje dotyczące kolejnych wydarzeń ON wprost na swój telefon komórkowy. Jak to zrobić? Wystarczy wysłać rejestracyjnego SMS-a o treści TAK.ON na numer 664400100.

Fanpage ON


Rusza nasz pierwszy Kurs Biblijny na komórkę!

obrazek
Kluczową sprawą przy podejmowaniu studium Biblii jest osobiste zaangażowanie, połączone z modlitwą. Taką też formułę przyjęliśmy tworząc pierwsze spotkania z Ewangelią wg Św.Jana. W "lekcji" znajdziemy, oprócz wskazania tekstu Biblijnego, pytania do samodzielnego opracowania, materiały multimedialne-teledysk, obrazek, film. Na końcu każdego spotkania jest też zamieszczony komentarz. U nas został on opracowany przez Henryka Knapika, prezesa Fundacji Biblos, katolickiego biblisty i językoznawcy. To nasze pierwsze kroki w opracowywaniu takich materiałów, stąd wszelkie komentarze i uwagi są mile widziane: mobilnaparafia@materna.com.pl Każde spotkanie kończy się zachętą do zastosowania- aby Słowo Boga pracowało w nas i zmieniało na Swój obraz- czego sobie i Państwu życzymy!

Aby wziąć udział w kursie należy wysłać SMS na numer 664 400 100 o treści TAK.MP.JAN SMSy z kursem rozsyłane są w każdą niedzielę ok. godziny 9:00.
Koszt wg stawki operatora.Odbierane SMS w ramach kursu są dla Państwa bezpłatne.

MATERNA na uroczystym spotkaniu z Kardynałem Nyczem

obrazek
To bardzo nobilitujące, że znaleźliśmy się w gronie zaproszonych przyjaciół i dobrodziejów związanych z dziełem Centrum Opatrzności Bożej. Z rozmów z tam zebranymi wiemy, że wsparcie technologiami mobilnymi, SMSami jest dobrze odbierane i potrzebne. Stąd w czerwcu 2013 będziemy chcieli ponownie włączyć się w organizację Dnia Dziękczynienia. Najlepsze życzenia na 2013 rok!

Wsparliśmy wydanie książki "Niewidzialna Gra" cz.3

obrazek
Cieszymy się z tego, że możemy współuczestniczyć w tworzeniu wartościowych przekazów dla młodego pokolenia. Takie działania stanowią ważny element misji naszej firmy. Jednocześnie dziękujemy autorowi-Robertowi Kościuszko, że zechciał wykorzystać wątek komunikacji SMSowej w treści powieści. Dla pierwszych 3 osób, które napiszą do nas podając stronę z książki, gdzie bohaterowie wykorzystują naszą technologię, odeślemy książkę z dedykacją autora. mobilnaparafia@materna.com.pl

Kolejna wspólnota będzie korzystać z mobilnejparafii.pl


Ewangelizacja w Metrze

W kwietniu 2012r. w ramach inicjatywy „Misja Miast 2012” w warszawskim metrze zawisły bilbordy ewangelizycyjne. Częścią tej akcji jest komunikacja SMS, którą zaplanowała i obsługuje MATERNA Communications Sp. z o.o. Każda osoba, która w czasie trwania projektu wyśle pod numer 664 079 704 SMS o treści: TAK.JEZUS, będzie przez miesiąc otrzymywać bezpłatnie ewangelizacyjne SMSy.

 

                                      © MATERNA Communications Sp. z o.o.